Pobyty pre športovcov

Štrbské Pleso (1 346 m.n.m.) je vďaka nadmorskej výške a vynikajúcim klimatickým podmienkam obľúbeným miestom nielen turistov, ale vhodným aj na pobyty pre profesionálnych športovcov.

Počas jarných, letných a jesenných mesiacov ponúka Štrbské Pleso okrem vysokohorskej turistiky aj  trate pre behy a nordic walking s rôznymi typmi povrchov a rôznym prevýšením. Športovcom sú v lokalite k dispozícii hotelové fitness centrá, wellness, masáže, aj plávanie.

V zimných mesiacoch majú možnosť kluby i jednotlivci trénovať na kvalitne pripravených bežeckých tratiach. Lokalita ponúka široké možnosti pre lyžiarske túry a skialpinizmus, zimnú turistiku, behy aj chôdzu na snežniciach.

Vila Kosodrevina – Pobyty pre športovcov

Vila Kosodrevina je situovaná v tichej časti Štrbského Plesa, približne 5 min. peši od zastávky električky/autobusu,  približne 15 min. peši od bežkárskych tratí a 20 min. peši od športového areálu. Ponúka ideálne podmienky pre ubytovanie skupín, ale aj individuálnych turistov.

Celková ubytovacia kapacita: 50 osôb.

Ceny pre športové kluby

Cenník je platný pre športové kluby v mimosezónnych termínoch pri pobyte na minimálne 4 noci.

Cena je od 13,75 € / osoba / noc – v závislosti na dĺžke pobytu, termíne a zložení skupiny.

Cena za izbu (bez ohľadu na počet osôb)

IzbaMax počet osôbcena za izbu/noc bez miestneho poplatku
2-lôžkové štúdio5 štúdií každé pre 2 osoby40 euro
3-lôžkové štúdio4 štúdiá každé pre 3 osoby50 euro
Rodinná izba2 izby každá pre 4 osoby60 euro
Apartmán pre 4 os1 apartmán pre 4 osoby60 euro
Veľké apartmány2 apartmány každý pre max 8 osôb, t.j. spolu 16 lôžok110 euro

Hosťom je k dispozícii bezplatne:

  • spoločenská miestnosť,
  • stolný tenis,
  • stolný futbal
  • šípky
  • WIFI v celom objekte,
  • parkovanie,
  • spoločenské hry,
  • pračka,
  • káva, čaj.

Ubytovanie:

Všetky izby aj apartmány majú k dispozícii kuchynky na prípravu jedál (plné vybavenie: jedno/dvoj -platnička alebo sporák, chladnička, hriankovač, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica, hrnce, riady..)

Športový areál – Bežecké lyžovanie

Štrbské Pleso disponuje najväčším areálom pre bežecké lyžovanie vo Vysokých Tatrách. Ponúka 8 profesionálne upravovaných bežeckých okruhov v dĺžke od 1,4 do 5 km a 2 turistické okruhy okolo jazera.

mapa bežeckých tratí
mapa bežeckých tratí

Štadión a okruhy do 2,5 km je vďaka umelému zasnežovaniu možné využívať počas celej zimnej sezóny. Trate sú upravované denne.

bežecký areál štrbské pleso

V areáli je možnosť prenajať si boxy na prípravu lyží a uschovanie vecí.

bežecký areál štrbské pleso

O kvalitu tratí sa stará profesionálny tím technikov, ktorí pripravujú bežecké trate aj na veľké medzinárodné podujatia, akými boli Svetová zimná univerziáda, Tatranský pohár a ďalšie.

Zjazdové lyžovanie

Bežecké a nordic walking trate pre profesionálov i širokú verejnosť

Milovníkom pohybu, amatérom i profesionálom sú k dispozícii  kvalitne značkované bežecké trate nielen na Štrbskom Plese, ale v celých Vysokých Tatrách. Každá tabuľka nesie informáciu o celkovej dĺžke okruhu, vzdialenosti do konca trate a profil trate. Veľké informačné tabule, ktorých je celkove 11, popisujú všetky značkované okruhy. Celková dĺžka značkovaných tratí je približne 109 km.

mapy bežeckých a nordic walkingových tratí

Viac informácii o tratiach nájdete na: www.tatryvpohybe.sk 

Ukážka:

mapa trate