Ponuka pre športovcov

Štrbské Pleso (1 346 m.n.m.) je vďaka nadmorskej výške a vynikajúcim klimatickým podmienkam obľúbeným miestom nielen turistov, ale aj pre profesionálnych športovcov.

Počas jarných, letných a jesenných mesiacov ponúka Štrbské Pleso okrem vysokohorskej turistiky aj  trate pre behy a nordic walking s rôznymi typmi povrchov a rôznym prevýšením. Športovcom sú v lokalite k dispozícii hotelové fitness centrá, wellness, masáže, aj plávanie.

V zimných mesiacoch majú možnosť kluby i jednotlivci trénovať na kvalitne pripravených bežeckých tratiach. Lokalita ponúka široké možnosti pre lyžiarske túry a skialpinizmus, zimnú turistiku, behy aj chôdzu na snežniciach.

Vila Kosodrevina

Vila Kosodrevina je situovaná v tichej časti Štrbského Plesa, približne 5 min. peši od zastávky električky/autobusu,  približne 15 min. peši od bežkárskych tratí a 20 min. peši od športového areálu. Ponúka ideálne podmienky pre ubytovanie skupín, ale aj individuálnych turistov.

Celková ubytovacia kapacita: 38 osôb.

Skupinový cenník

Skupinový cenník je platný pre minimálne 10 osôb v termínoch od 1.11.2017 – 30.4.2018 – okrem sviatkov.

Cena je od 15 € / osoba / noc – v závislosti na dĺžke pobytu, termíne a zložení skupiny.

Hosťom je k dispozícii bezplatne:

  • spoločenská miestnosť,
  • stolný tenis,
  • WIFI v celom objekte,
  • parkovanie,
  • spoločenské hry,
  • pračka,
  • káva, čaj.

Ubytovanie:

Všetky izby aj apartmány majú k dispozícii kuchynky na prípravu jedál (plné vybavenie: dvojplatnička alebo sporák, chladnička, toaster, rýchlovarná kanvica, hrnce, riady..)

Vila Kosodrevina je ideálnym miestom pre ubytovanie športových klubov, aj preto majú skupinové pobyty športovcov v cene:

  • miestnosť na voskovanie lyží,
  • podložky na cvičenie.

Každá izba má svoju plne vybavenú kuchynku, ale pre skupiny je možnosť zabezpečiť stravovanie v blízkej reštaurácii.

Športový areál – zima.

Štrbské Pleso disponuje najväčším areálom pre bežecké lyžovanie vo Vysokých Tatrách. Ponúka 8 profesionálne upravovaných bežeckých okruhov v dĺžke od 1,4 do 5 km a 2 turistické okruhy okolo jazera.

mapa tratí pre bežecké lyžovanie

Štadión a okruhy do 2,5 km je vďaka umelému zasnežovaniu možné využívať počas celej zimnej sezóny. Trate sú upravované denne.

V areáli je možnosť prenajať si boxy na prípravu lyží a uschovanie vecí.

športový areál Štrbské Pleso

O kvalitu tratí sa stará profesionálny tím technikov, ktorí pripravujú bežecké trate aj na veľké medzinárodné podujatia, akými boli Svetová zimná univerziáda, Tatranský pohár a ďalšie.

Celoročná príprava

Štrbské Pleso je vhodným miestom na celoročnú športovú prípravu. K dispozícii sú kvalitne značkované bežecké trate nielen na Štrbskom Plese, ale v celých Vysokých Tatrách. Celková dĺžka je približne 109 km.

Na mapách nájdete okrem popisu trate aj výškové prevýšenie a ďalšie informácie, aby ste si mohli urobiť vopred tréningový plán s rôznymi dĺžkami a rôznym prevýšením.

Link: www.tatryvpohybe.sk

Ukážka: