Šport

Štrbské Pleso je vďaka svojej nadmorskej výške predurčené na šport, liečenie i oddych.

Ponúka široké možnosti pre turistov, bežcov, bežkárov, skialpinistov, milovníkov pohybu, ale aj návštevníkov, ktorí si prídu oddýchnuť a načerpať silu do tatranskej prírody.

Športový areál – zima

Bežecké lyžovanie

Štrbské Pleso disponuje najväčším areálom pre bežecké lyžovanie vo Vysokých Tatrách. Ponúka 8 profesionálne upravovaných bežeckých okruhov v dĺžke od 1,4 do 5 km a 2 turistické okruhy okolo jazera.

mapa bežeckých tratí
mapa bežeckých tratí

Štadión a okruhy do 2,5 km je vďaka umelému zasnežovaniu možné využívať počas celej zimnej sezóny. Trate sú upravované denne.

bežecký areál štrbské pleso

V areáli je možnosť prenajať si boxy na prípravu lyží a uschovanie vecí.

bežecký areál štrbské pleso

O kvalitu tratí sa stará profesionálny tím technikov, ktorí pripravujú bežecké trate aj na veľké medzinárodné podujatia, akými boli Svetová zimná univerziáda, Tatranský pohár a ďalšie.

Zjazdové lyžovanie

Bežecké a nordic walking trate pre profesionálov i širokú verejnosť

Milovníkom pohybu, amatérom i profesionálom sú k dispozícii  kvalitne značkované bežecké trate nielen na Štrbskom Plese, ale v celých Vysokých Tatrách. Každá tabuľka nesie informáciu o celkovej dĺžke okruhu, vzdialenosti do konca trate a profil trate. Veľké informačné tabule, ktorých je celkove 11, popisujú všetky značkované okruhy. Celková dĺžka značkovaných tratí je približne 109 km.

mapy bežeckých a nordic walkingových tratí

Viac informácii o tratiach nájdete na: www.tatryvpohybe.sk 

Ukážka:

mapa trate