Léto

Turistika

Vila Kosodrevina má výbornú polohu. Nachádza sa približne 2 min. peši od Jazierok lásky, cca 5 minút od Štrbského plesa.  .

Štrbské Pleso je východzím bodom pre viacero turistických trás. Napríklad:
1. Štrbské Pleso – Chata pri Popradskom plese. Ľahká trasa, trvanie cca 1:15 hod.
Trasa je jednoduchá, v pohode ju zvládnu aj malí turisti. Končí pri Chate pri Popradskom plese. Ako už napovedá názov, pri chate sa nachádza Popradské pleso. V blízkosti chaty (asi 10 min.) sa nachádza tzv. „Symbolický cintorín“, ktorý je venovaný obetiam Tatier. Zvláštnosťou sú najmä ručne vyrezávané drevené kríže a kaplnka.
Z Chaty pri Popradskom plese môžete ďalej smerovať na Hincové plesá, na Rysy, do Vyšného Kôprového sedla, na Batizovské plesá, Sliezsky Dom, resp. na zastávku tatranskej električky na Popradské Pleso (cca. 45 min. po asfaltovej ceste).

2. Štrbské Pleso – Mlynická dolina. V tejto doline je veľmi zaujímavý „Vodopád Skok“, ktorý sa nachádza približne 1:15 hod. zo Štrbského Plesa. Ďalej je možné pokračovať Mlynickou dolinou okolo Plesa nad vodopádom Skok až k Capiemu plesu. Tí zdatnejší môžu pokračovať cez Bystrú lávku do Furkotskej doliny a okolo Wahlenbergových plies sa vrátiť späť na Štrbské Pleso (buď lanovkou zo Soliska, alebo peši Furkotskou dolinou).

3. Štrbské Pleso – Jamské pleso – Kriváň. Prechádzka po Jamské pleso nie je náročná, no Kriváň je vhodný pre zdatnejších turistov.

Prechádzky

Štrbské pleso ponúka okrem turistiky aj príjemnú prechádzku okolo jazera Štrbské pleso. Pri jazere je k dispozícií „kyslíková dráha“ s možnosťou cvičenia počas prechádzky.
Spoznajte históriu, unikátnu prírodu – flóru, faunu, osobnosti, ktoré pôsobili na Štrbskom Plese, športové dianie a množstvo ďalších informácií na novom „Náučnom chodníku Štrbské Pleso“. Chodník začína priamo pri Vile Kosodrevina!

Cyklotrasy

Modrá cyklotrasa – zo Štrbského plesa na Popradské pleso sa dostanete jednosmernou horskou trasou č. 10 (6,4 km).
Zoznam cyklotrás vo Vysokých Tatrách nájdete na https://regiontatry.sk/cyklistika/cyklotrasy/

Tatry v pohybe

Športovanie v Tatrách, to nie sú len lyže, sánky a snowboardy. Vo Vysokých Tatrách sa môžete zúčastniť pretekov a podujatí aj v bežeckých disciplínach, Nordic Walking, cyklistike, golfe, skialpinizme či bežeckom lyžovaní. Športové aktivity sú určené pre všetky vekové katégorie a aj ľudí so zdravotným postihnutím. Spojili sme aktívne Tatranské športové kluby a organizácie a vznikol nádherný nový projekt Tatry v pohybe. Projekt Tatry v pohybe ponúka vyše 100 km označeným NW tratí či tratí ostatných obľúbených outdoorových športov. Nájdete tu aj informácie o organizovaných športových podujatiach a pretekoch, kvalitné mapové podklady a jednotný registračný systém na všetky podujatia.

TRATE: http://tatryvpohybe.tatry.sk/sk/tracks

Letné atrakcie

Zabavte sa vo Veveričom lanovom parku – nachádza sa vedľa železničnej stanice. Pozostáva z dvoch druhov tratí – trať mini a trať pre dospelých. Táto je postavená z 25 lanových prekážok umiestnených na stromoch vo výške cca 5 m, je dlhá 320 m.
Počas letnej sezóny je možné člnkovanie na jazere. Tradícia člnkovania v Tatrách má viac ako 130-ročnú históriu. V roku 2008 sa člnkovanie na Štrbskom plese opäť po 25 rokoch obnovilo.
V Areáli Snov k dispozícii aj atrakcie pre deti (trampolíny, autíčka, člnky..).
Pre vyznávačov geocachingu je na Štrbskom Plese schovaných niekoľko kešiek…
Možnosti regenerácie v miestnych wellness centrách, či oddychu v kaviarňach, kolibách i reštauráciách je samozrejmosťou….